06.11.17
Головна » 2017 » Июль » 6 » Футбольний матч закінчився скандалом
14:38
Футбольний матч закінчився скандалом
     Команда гостей за кілька хвилин до фінального свистка у повному складі покинула футбольне поле. Таким чином футболісти Дашківки виявили протест щодо упередженого суддівства арбітра гри Романа Горбенка. Після цього розмова на підвищених тонах ще кілька годин продовжувалася у приміщенні спортивного товариства «Колос».
     Для початку - коротко про перипетії самої гри, яка відбулася 23 червня. Про неї розповіли учасники і глядачі. Спершу подаємо лише ту частину інформації, з приводу якої точки зору сторін не відрізняються.
     Матч відбувався у Мідянівці. Перед поєдинком команди-суперники були сусідами в турнірній таблиці першості Кобеляцького району. Мідянівці займали шосте місце, дашківці - сьоме. Футболісти мали зіграти між собою на день раніше, але через участь спортсменів в інших змаганнях за взаємною згодою сторони вирішили перенести поєдинок. Та й цього разу гра не розпочалася у визначений час. Як не дивно, але на матч запізнилися гравці команди-господаря поля.
     Після першого тайму гості з Дашківки вигравали з рахунком 2:0. У середині другого тайму, на 67 хвилині матчу, арбітр Роман Горбенко видалив із поля за неспортивну поведінку футболіста з Дашківки. На 80‑й хвилині суддя призначив пенальті у ворота гостей. Рахунок став 1:2 на користь Дашківки. Через три хвилини арбітр знову призначив одинадцятиметровий у ворота гостей. Вони після цього покинули поле.
«Оця «гниль» давно завелася у нашому чемпіонаті
     Редакцію про цю ситуацію повідомив представник дашківської футбольної команди Микола Самокиша. Розповідаючи про перипетії матчу, Микола Андрійович не приховував свого обурення. Про це він говорив і в приміщенні СТ «Колос». На думку Самокиші, арбітр матчу Роман Горбенко свідомо підсужував команді з Мідянівки. А головне — це не є поодиноким випадком. Самокиша говорить, що «робота» з арбітрами, тобто, їх підкуп на користь тієї чи іншої команди, є правилом у футбольних змаганнях Кобеляцького району. Він каже: «Я вважаю, що Роман Горбенко за кваліфікацією є кращим арбітром Кобеляцького району. Але у перерві матчу він був банально куплений. Тільки-но футболісти Мідянівки втрачали м’яч, як одразу лунав свисток і арбітр сигналізував про порушення правил з нашого боку. При штрафних він переставляв м’яч ближче до наших воріт. Коли все це не допомогло, то видалив нашого гравця. А потім ще й два пенальті поставив і у наші ворота. Це за якихось п’ять хвилин. Таке свавілля арбітрів відбувається не лише в цьому одному матчі, а постійно. Мені набридло терпіти і мовчати. Нехай вся громадськість знає. Оця «гниль» давно завелася у нашому чемпіонаті. А все через те, що грають не люди, а гроші. Спонсорам команд хочеться вигравати і вони купляють не лише хороших гравців, а й суддів. Дійшло до того, що вже й за жовті картки платити потрібно. Як це? А дивіться: показав арбітр чотири жовті картки за матч. У наступному поєдинку хтось із гравців команди не гратиме через перебір попереджень. Тоді представники підходять до судді і в протоколі вже не чотири, а одна жовта картка. За інші по сто гривень заплатили. Отаке робиться! А ми не хочемо вигравати чемпіонат, ми хочемо просто чесно грати. Приїдьте до нас у Шевченки, ви такого витоптаного поля ніде в районі не побачите. Тому що там постійно грають».
     А ось що говорить суддя того матчу Роман Горбенко: «Гра почалася із запізненням. Частина гравців команди Мідянівки живуть у Кобеляках. Сталася поломка автобуса і вони не змогли вчасно приїхати. Але претензій з цього приводу ніхто не висловлював. По першому тайму теж ні в кого претензій не було. Дашківка вигравала, все було спокійно. У другому таймі малюнок гри змінився. Мідянівці провели заміни і почали більше атакувати. Але все було нормально. Конфлікт розпочався із 67-ї хвилини гри. Я видалив Ярослава Шкарупу з Дашківки за неспортивну поведінку. Перед початком матчу я всім гравцям пояснив, що будь-які слова і жести, котрі не мають відношення до футболу, будуть трактуватися як неспортивна поведінка і каратися попередженням. Ярослав після свистка почав мені демонстративно аплодувати. Отримав другу жовту картку і вилучення з поля. На це неадекватно відреагував представник команди Микола Самокиша. Він уже тоді закликав футболістів зійти з поля. Потім був призначений пенальті у ворота Дашківки. До речі, самі футболісти з Дашківки не заперечували, що порушення було. Щоправда, вони думали, що воно за межами карного майданчика. Але порушення відбулося прямо на лінії. А це - пенальті. Після цього обстановка стала зовсім важкою. На 83-й хвилині мною був призначений другий пенальті у ворота Дашківки і команда зійшла із поля. Оце і все».
    Олександр Колінько, капітан команди з Мідянівки: «Ну, поясніть логічно, навіщо нам купляти суддю? Ні ми, ні Дашківка навіть на призові місця зараз не претендуємо. Хлопці-суперники даремно зійшли з поля. Так, у їх ворота призначили пенальті, але ж його ще реалізувати потрібно. І якби ми навіть забили, то була б лише нічия. А за час до закінчення матчу і вони могли б забити».
     Олексій Опара, представник команди з Бутенок, який був присутній на скандальному матчі: «Хлопці даремно зійшли з поля. Згідно регламенту, їм зарахують поразку. Чи були справедливими обидва пенальті? Не можу судити однозначно, далеко був. Бачив лише, що Горбенко ще у першому таймі міг призначити по одинадцятиметровому в одні та інші ворота».
     Віталій Детюк, голова СТ «Колос»: «Тут щось говорять про жовті картки, які потрібно викупляти. На мій погляд, це нонсенс. Тоді б усі судді в кожному матчі по десятку карток показували. По сто гривень за картку? Уявляєте, скільки арбітри заробляли б!? Так що, на мою думку, це вигадка. У всякому випадку я достовірної інформації про таке не маю».
     Чим закінчиться ця історія? Якщо буде протест на дії арбітра з боку команди Дашківки, його розгляне контрольно-дисциплінарна комісія. А за те, що команда достроково покинула поле, згідно з регламентом і правилами, їй мають зарахувати поразку.
     30 червня відбулося засідання контрольно-дисциплінарної комісії. На нього були запрошені представник команди з Дашківки Микола Самокиша, капітан Валерій Неживий, сільський голова Олександр Калантиря, капітан команди з Мідянівки Олександр Колінько, арбітр матчу Роман Горбенко. Дали можливість висловитися всім сторонам конфлікту. Вердикт членів КДК був очікуваний. Керуючись Дисциплінарними правилами Федерації футболу Полтавскої області (Додаток № 2, стаття 7), вони прийняли рішення зарахувати поразку команді з Дашківки з рахунком 0:3. Суддю Романа Горбенка за те, що матч розпочався із запізненням, на дві гри відсторонили від обслуговування поєдинків першості Кобеляцького району.
     Узагалі, питання підкупу арбітрів зринає постійно. Але лише на неофіційному рівні. За допомогою правил і регламенту його вирішити неможливо. Як практично неможливо довести факт підкупу. Погодьтеся, що ніхто не буде передавати гроші, знімаючи це на відеокамеру і записуючи на диктофон. А СБУ чи поліція такими дрібницями, як можливий підкуп арбітрів у першості району, займатися не будуть.
     По великому рахунку, питання можна вирішити лише шляхом заключення джентльменської угоди між представниками команд. Зберуться спонсори клубів і вирішать, що раз і назавжди припиняють «роботу» із суддями. Це - не важко. Важко потім дотриматися цієї обіцянки.

Категорія: Кобеляцький район | Переглядів: 465 | Додав: Виталий83 | Рейтинг: 0.0/0