06.11.17
Головна » 2012 » Декабрь » 28 » Тур восьмий. Сніжні сенсації
15:25
Тур восьмий. Сніжні сенсації
     Минулого тижня на міні-футбольному майданчику гравцям довелося боротися не лише із суперником, але із погодними умовами. І якщо для одних команд засніжений газон став справжньою перешкодою для нормальної гри, то для інших він виявився несподіваним помічником.
     У тому, що цього тижня футбол буде незвичайним, гравці переконалися іще до початку першої гри. Міні-футбольний майданчик зустрів команди 15‑сантиметровим шаром снігу, який довелося прибирати понад годину. Втім, зеленим газон так і не став, оскільки сніг продовжував йти і протягом першої гри, і всього ігрового дня загалом.
     Перші хвилини матчу між новосанжарськими «Cилою ради» та «Нікою» показали, що звичайні ігрові ходи на засніженому полі виконувати надзвичайно складно. Неможливо було точно віддати передачу, сильно вдарити по воротах чи просто розігнатися із м’ячем. Тому гравцям більше часу доводилося присвячувати не красивим атакам і комбінаціям, а спробам втримати рівновагу на слизькому та важкому полі. Втім, серед суцільної сніжної безпросвітності залишилося місце і футболу. Команди таки відзначилися по разу у воротах суперників і у підсумку розійшлися мировою нічиєю - 1:1. Не дивлячись на слизьке поле, зуміли забити по голові кращі бомбардири обох команд - Андрій Томілін із «Сили ради» та Віталій Підопригора із «Ніки».
     Від наступного матчу - між «Альянсом» та «Чистою Криницею» - уболівальники очікували чого завгодно, окрім крупного розгрому драбинян, який у підсумку і зафіксували судді поєдинку. Футболісти «Альянсу» швидше і краще зуміли пристосуватися до важкого газону. Форварди команди Артем Співак та Олег Голота раз по раз тікали від захисту «Чистої криниці» і відправляли м’яч у сітку воріт. У підсумку Артем забив шість голів, Олег - п’ять. Ще один м’яч у ворота суперників забив… воротар «Альянсу» Євген Трипуз. І зробив він це не з пенальті, не зі штрафного удару, а з гри. Перехопивши м’яч після атаки драбинян, Євген крізь ряди суперників рвонув із ним до центру поля. Там фінтом обіграв іще одного гравця «Чистої Криниці», вийшов сам на сам із воротарем і впевнено того переграв. Суперник перебував у легкому ступорі. Як від цього епізоду, так і від результату матчу в цілому. «Альянс» розгромив сильного суперника з рахунком 12:6! А форвард команди Артем Співак довів свій бомбардирський рахунок до 18 м’ячів і далеко відірвався від інших голеадорів першої ліги.
     Сніжні дива продовжилися у неділю. Опади того дня були вже меншими і поле трохи кращим, але все одно більш придатним до гри у хокей, ніж у футбол. Першу недільну гру провели «Авангард» і «Колос». Ініціативою майже постійно володіли футболісти з Попового, вони ж двічі вели у рахунку, але двічі дозволяли стовбинянам його зрівнювати. Підсумкова нічия 2:2 - цілком закономірний результат цікавого, але за великим рахунком рівного поєдинку.
     А от наступна гра зробила уболівальників свідками першої великої сенсації четвертого зимового чемпіонату. Зустрічалися у ній друга команда першої ліги - новосанжарське «Динамо» - та остання - руденківська «Зоря-2». Якого результату очікувати у такому матчі. Розгромної перемоги у виконанні одного з лідерів? Напевно, що так. Але вже перші хвилини гри показали, що передбачити її результат буде справою непростою. Футболісти «Зорі-2» на засніженому і слизькому газоні почувалися набагато впевненіше за суперників. Натомість «Динамо», яке зазвичай грає у швидкісний та комбінаційний футбол, до нових ігрових умов пристосуватися ніяк не могло. До того ж команді кілька разів не пощастило у завершальній фазі атак: спочатку Євген Гусак, добиваючи м’яч у порожні ворота, пробив мимо, а потім Євген Нестеренко, замикаючи передачу з флангу, влучив у стійку. «Зоря-2» відповіла кількома гострими контратаками, у останній з яких Микола Мирний пробив воротаря суперників - 1:0. Ошелешене такою нахабністю «Динамо» кинулося відігрувати «випадково» пропущений м’яч. І мало кілька шансів, щоб зрівняти рахунок. Але удача, схоже, відвернулася від команди. У чужі ворота новосанжарці не забили, а у свої пропустили обидний і нелогічний гол. У простій ситуації воротар «Динамо» пішов на навіс, але не зумів зафіксувати чи вибити м’яч. Круглий упав йому за спину всього у метрі від лінії воріт. А там був лише гравець «Зорі-2» Григорій Руденко, який упритул розстріляв порожні ворота - 2:0! Приголомшені таким першим таймом футболісти «Динамо» пішли на перерву, сподіваючись відігратись у другій двадцятип’ятихвилинці. Але гра у них не клеїлася і у другому таймі. Гра у пас не виходила, удари по воротах ішли або мимо, або у руки воротарю суперників. А «Зоря-2» на кожну атаку новосанжарців відповідала своїми гострими та небезпечними контратаками. Після чергової з них Едуард Коробкін випередив захисника суперників і довів рахунок до розгромного - 3:0! Ще за кілька хвилин футболісти «Динамо» прогавили ривок Олександра Буртняка, який зі своєї половини поля рвонув сам на сам із воротарем. «Зараз четвертий получе!» - впевнено сказав один з уболівальників, який з-за сітки спостерігав за воротарем «Динамо» Василем Радчичем, який вийшов на зустріч супернику. Дійсно, гравець «Зорі-2» пробив холоднокровно і довів рахунок до просто-таки знущального - 4:0!!! За час, що лишався до фінального свистка, «Динамо» зуміло відквитати лише один м’яч зусиллями Артура Корнійчука. Так один з лідерів зазнав вже третьої поразки у цьому сезоні, а «Зоря-2» одержала несподівану, але цілком заслужену перемогу - 4:1.
     У світлі останніх результатів боротьба за чемпіонство у першій лізі здається закінченою. «Зоря-1» цього тижня продовжила свою переможну серію, тоді як усі її переслідувачі втратили очки. Хоча і чемпіонам у цьому турі довелося не солодко - вони ледве втримали перемогу у грі із «Маяком». Команда із Малого Кобелячка, ослаблена трьома дискваліфікаціями, вийшла на матч зібраною та максимально налаштованою. Проте, як це часто буває у матчі із «Зорею-1», швидко пропустила. Геннадій Власенко завершив точним ударом атаку своєї команди - 1:0. І деякі уболівальники, не бажаючи дивитись на черговий розгром у виконанні руденківських футболістів, попрямували від майданчика по своїх справах. Але далеко не відійшли. Буквально з хвилину «Маяк» зусиллями свого лідера Артура Щудра не лише відігрався, але і вийшов уперед - 1:2! Це вже було значно цікавіше. І вже ніхто з уболівальників нікуди не збирався йти. За кілька хвилин «Зоря-1» рахунок зрівняла. Михайло Булиш продемонстрував своє гольове чуття і з пари метрів добив м’яч у порожні ворота - 2:2. Іще через дві-три хвилини Сергій Сонник ударом у порожній кут завершив багатоходівку своєї команди 3:2! Здавалося, що «зоряни» вже повернули собі контроль над грою і більше надмірної вольності супернику не дозволять. Але вже перед самою перервою футболісти «Маяка» провели результативну атаку. Після прострілу м’яч відскочив на п’ятачок перед воротами, де був лише Юрій Повстяний, який ударом під поперечину рахунок зрівняв - 3:3!
     Втрачати перші очки футболісти «Зорі-1» зовсім не збиралися. Тому з самого початку другого тайму спробували зняти питання щодо переможця матчу. Це їм практично вдалося. Спочатку Станіслав Мокрий точним ударом вивів своїх партнерів уперед - 4:3, а потім гравці «Зорі» змусили одного з суперників вразити власні ворота - 5:3. Гру зроблено? Виявилося, що ні. За дві хвилини до кінця матчу гравець «Маяка» Юрій Харченко вийшов сам на сам із Євгеном Довгалем і зумів переграти його ударом під опорну ногу - 5:4! А ще за хвилину партнери пасом вивели на рандеву із воротарем «Зорі» Артура Щудра. Лідер «Маяка» зблизився із голкіпером і спробував пробити повз нього у відкритий кут, але переграти Довгаля не зумів. За кілька секунд пролунав фінальний свисток. Не часто таке доводиться писати, але цього разу «Зоря», схоже, відскочила. Принаймні на нічию «Маяк» цього дня награв. І цього сніжного дня могла відбутися іще одна гучна сенсація.
     У другій лізі цього тижня ніяких сенсаційних результатів зафіксовано не було. І лідери досить спокійно здобули свої перемоги. Із визначних подій можна відзначити хіба що перше очко у турнірі лелюхівської «Ворскли», яка цього туру зіграла унічию із «Дружбою» - 3:3. А ще у цьому турі вперше не відзначився форвард «Вороної» Сергій Браташ. У восьми попередніх іграх він забив 34 голи, а от у воротаря «Спарти» не зумів пробити ні разу. Натомість його партнер Євген Суботін забив у матчі п’ять голів і тепер лише на два м’ячі відстає від партнера. В його активі тепер 32 голи.
     Пропонуємо інші результати восьмого туру у другій лізі:
«Ворона»-«Спарта» 9:3
«Зоря-3»-«Юність» 3:1
«Ветеран»-«Будівельник» 9:1
«Чкалова»-«Арсенал» 10:4
«Оріль»-«Чкаловець» 3:0 (технічна поразка)
«Чкалова»-«Метеор» 12:2.

Турнірні таблиці
чемпіонату та першості Новосанжарського району з міні­футболу 2012­-2013 рр.

11. «Колос» (Стовбина Долина)  8  1  2  5  27:50  5

Кращі бомбардири: Артем Співак («Альянс») - 18; Олег Голота («Альянс»), Артур Щудро  («Маяк») - 13; Андрій Томілін («Сила ради»)- 12; Михайло Булиш («Зоря-¬1»), Владислав Олійник («Зоря-1»), Євген Писаренко («Колос») - 11; Віталій Підопригора («Ніка») - 10.

13. «Ворскла» (Лелюхівка)  9  0  1  8  23:83  1

Кращі бомбардири: Сергій Браташ («Ворона») ­ 34; Євген Суботін («Ворона») ­ 32; Олександр Гаврілов («Оріль») ­ 22; Юрій Нездойминога («Ворскла») ­ 18; Євген Джежелий («Ворона») ­ 16; Геннадій Пеляк («Оріль») ­ 13.

Категорія: Новосанжарський район | Переглядів: 631 | Додав: Виталий83 | Рейтинг: 0.0/0