18:29
Вдалий першоліговий дебют "переможного" тренера
Першість області по футболу. Перша ліга, група «А». ХІ тур.
ФК «Глобине»-«Зоря-Стара Аврамівка» (Бутівці) 2:1 (1:0).
     Тиждень, що минув для шанувальників футболу в Глобиному був (як ніколи) насичений футбольними баталіями. В минулу суботу і неділю відбулися півфінальні матчі, а в четвер - фінал кубку Глобинського району. Дві перемоги в двох матчах цього розіграшу здобула команда «Заможне», яку тренує Олег Галата. А вже через день після перемоги в районному кубку Олег Вікторович стояв в тренерській зоні на стартовому матчі другого кола першолігової першості області в групі «А», як наставник футбольного клубу «Глобине». Попередній тренер клубу, який приводив його до обласних перемог в попередніх роках- Валерій Чорноус-молодший подав у відставку. (За інсайдерською інформацією можливою причиною відставки міг стати скрутний фінансовий стан клубу, який призвів до демаршу ряду ключових гравців).
     На поле стадіону «Старт» на матч з «Зорею-Стара Аврамівка» (Бутівці Хорольського району) вийшла оновлена команда, стартовий склад якої суттєво відрізнявся від тих, які звикли бачити глобинські вболівальники.
На заміну Данилейку, Глупаченку, Кравчуку, Паясю, Середі, Смірнову, Лавському в основі разом з «старожилами» Іваном Клименком, Сергієм Колодочкою, Олексієм Олексієнком, Денисом Іванченком вийшли гравці, які в першому колі виходили в основному на заміну - Руслан Дігтяр, брати Ігор та Віктор Лисенки, Ярослав Гуненко, до них додалися шістнадцятирічний нападник Дмитро Ніколаєв і ще два дебютанти команди.
     Перша половина першого тайму проходила у «грі без воріт», бо перший удар в рамку воріт гостей юний нападник господарів Ніколаєв наніс лише на 22-й (!) хвилині.
    А вже через декілька хвилин, при виконанні штрафного за порушення правил на межі карного майданчика, могли відзначитися гості та м’яч після потужного удару їх капітана лише «облизав» поперечину воріт Івана Клименка.
     Секундомір рефері почав відлік 42-ї хвилини матчу, коли радісно ожили притишені трибуни глобинського стадіону. Це юний Дмитро Ніколаєв відгукнувся на простріл з правого флангу атаки господарів і пробив повз воротаря гостей (який провів перший тайм у кепці а-ля Яшин) у північні ворота, які до цього глобинці протягом всього першого кола не могли «розпечатати». 1:0!!!!!! З таким рахунком команди пішли на перерву.
     Після перерви хвилин з десять точилася та ж монотонна рівна боротьба, а з 60-ї хвилини після ряду проведених замін гостей наче підмінили: виграні єдиноборства по всьому полю, прориви по флангах (частіше всього по лівому, де тон задавав капітан команди). Двічі протягом однієї хвилини господарів виручав Іван Клименко, який парирував удари з декількох метрів. Гол назрівав…
     На 68-й хвилині арбітр матчу не призначив пенальті за порушення правил на гравцеві атаки господарів поля Станіславові Гаркуну, який, вийшовши на заміну за декілька хвилин до цього, прорвався до воротарського майданчика і був збитий захисниками гостей.
     Свисток судді промовчав і хорольці пішли в стрімку контратаку, яку недозволеним прийомом зупинив Віктор Лисенко (на мою думку - найактивніший гравець матчу) за що був покараний єдиною в матчі жовтою карткою. Гості розіграли штрафний і в метушні біля воріт господарів хорольці виявилися спритнішими і м’яч опинився в сітці воріт «Глобиного». 70-а  хвилина - 1:1.
      Спливав час, Сергій Колодочка (який, не дивлячись на невеликий зріст, в цьому матчі часто опинявся на позиції центрального захисника) підганяв своїх партнерів, які намагалися вирвати таку потрібну перемогу, але всі їхні спроби наражалися на колективну оборону хорольців. Щоправда, на 83-й хвилині кращий бомбардир команди цього сезону (4 забитих м’ячі) Євген Покотило, який вийшов на заміну в кінці матчу, з району одинадцятиметрової позначки потужно розстрілював пусті ворота гостей, але м’яч пройшов повз стійку з зовнішнього боку.
     Гості ж в свою чергу гостро контратакували, змушуючи нервувати вболівальників команди господарів.
     На 88-й хвилині матчу під час спроби організувати чергову контратаку хорольці обрізалися в центрі поля, і чудову чотириходівку потужним ударом завершив ще один дебютант ФК «Глобине» Станіслав Гаркун. 2:1!!!!!!!!!!
     Доданий арбітром час, не допоміг хорольцям вирвати бодай нічию…
     Перша, хоч і важка, але така потрібна ,в плані психологічному, перемога оновленого футбольного клубу «Глобине» на чолі з новим тренером Олегом Галатою, якого можна назвати тренером- переможцем, бо в цьому сезоні очолювані ним команди всі матчі виграли!!!!
     Набравши 17 очок ФК «Глобине» в турнірній таблиці перемістився з п’ятого місця на третє, обійшовши своїх земляків з градизького «Темпа» і ФК «Великі Кринки». З останнім глобинці гратимуть вдома 2 вересня. В міжсезоння цей клуб підсилився декількома гравцями (в тому числі і з ФК «Глобине»), тому ця гра буде великим випробуванням для оновленої глобинської команди.
    До речі, це буде четвертий матч своєрідного районного дербі, в якому перед ведуть градижці, які набрали в матчах з командами Глобинського району 4 очка, кринківці мають 3 очка і глобинці лише одне. То ж у глобинців є шанс вирівняти цю «турнірну таблицю».

Володимир Бондарь

Категорія: Полтавська область | Переглядів: 614 | Додав: Виталий83 | Рейтинг: 0.0/0